Wzmacniacz zintegrowany CXA81 + odtwarzacz scieciowy MXN 10

  • 6 666,00 zł
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

CXA81
Zintegrowany wzmacniacz stereo

80 W na kanał przy wzmocnieniu w klasie AB zapewnia szczegółowe i mocne brzmienie
Oddzielne, symetryczne kanały lewy i prawy zostały starannie zaprojektowane, aby zapewnić niesamowitą scenę dźwiękową
Zbalansowane wejścia XLR zapewniają niski poziom zakłóceń w postaci szumów
Wysokiej jakości przetwornik DAC — podłącz cyfrowe źródła dźwięku bezpośrednio przez gniazda TOSLINK i Coaxial
Wejście audio USB akceptujące sygnał o parametrach do 32 bit/384 kHz & Obsługa plików DSD 256 z poziomu komputera Mac lub PC
Wbudowany moduł Bluetooth aptX HD

Seria CX 2 Dźwięk postępu.

Pięć lat po tym, jak seria CX na nowo zdefiniowała stosunek jakości do ceny w swojej klasie, nadszedł czas na jej przeprojektowanie i odświeżenie. Całkowicie nowe wzmacniacze zintegrowane CXA61 i CXA81 zbudowane są na fundamentach (i nagradzanych rozwiązaniach) modeli CXA60 i CXA80, zachowując jednocześnie świeżą i postępową perspektywę.

CXA81 jest opanowany, naturalny i wysublimowany. 80 watów na kanał daje mu pełną władzę nad muzyką. Urządzenie jest także w stanie wyakcentować każdy emocjonalny i muzyczny niuans z Twojej muzycznej kolekcji.

Ulepszanie najlepszego
Podziwiany i udany wzmacniacz zintegrowany, który zyskał szacunek i uznanie na całym świecie — jak uczynić go jeszcze lepszym? Cóż, jeśli jesteś inżynierem z Cambridge Audio, badasz każdy aspekt parametrów — a następnie robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby był on jeszcze „bardziej”. Bardziej wysublimowany, bardziej precyzyjny, bardziej wciągający... bardziej muzykalny. CXA81: to wszystko, co pozwoliło Ci się zakochać w modelu CXA80 — a nawet więcej.


Zaprojektowany bez kompromisów i bezkompromisowy
Badania, rozwój, cały czas i wysiłek poświęcony modelowi CXA81 miały jeden cel: stworzyć najbardziej udany i dopracowany wzmacniacz zintegrowany w tym przedziale cenowym. Każdy wybrany komponent i każda podjęta decyzja technologiczna opiera się wyłącznie na dążeniu do postępu. CXA81 to urządzenie zaprojektowane bez kompromisów, którego zadaniem jest dostarczenie pełnego muzycznego spektrum.

Pełna gama dźwięków
CXA81 został zaprojektowany tak, aby ożywić Twoją muzykę, bez względu na sposób jej przechowywania. Wyposażony jest więc w całkowicie nową elektronikę, w tym najnowocześniejszy konwerter cyfrowo-analogowy ESS Sabre ES9016. Oznacza to, że cyfrowe pliki audio o rozdzielczości do 32 bit/384 kHz lub DSD256 w spektakularny sposób nabierają życia, a każdy szczegół i niuanse są wyakcentowane w nienaruszonym i pełnym zakresie. CXA81 łączy w sobie niezrównaną dokładność z żywą muzykalnością, bez uszczerbku dla wygody.

Moc i pełna kontrola
Dzięki licznym udoskonaleniom i modernizacjom — a także olbrzymiemu transformatorowi toroidalnemu — model CXA81 dostarcza niesamowitą moc 80 watów na kanał. Oznacza to, że CXA81 ma pełną władzę nawet nad najbardziej wymagającymi głośnikami. Zatem duże zmiany dynamiki w muzyce są odtwarzane z pełną kontrolą, a to z kolei oznacza, że dostępne jest pełne spektrum tonalne bez względu na to, czy potrzebujesz dyskretnych dźwięków w tle, czy też chcesz rozkręcić całą imprezę.

Całkowita elastyczność
CXA81 obsługuje wszystkie typy połączeń, dając Ci pełną swobodę wyboru. Oprócz cyfrowych wejść optycznych i cyfrowych wejść koaksjalnych, posiada niezbalansowane wejścia stereo RCA wraz ze zbalansowanymi gniazdami XLR — na pokładzie jest też moduł łączności bezprzewodowej za pośrednictwem najnowocześniejszego standardu aptX HD. Nie ma więc potrzeby pójścia na kompromis w zakresie osiągów w imię wygody.

Niezrównana dźwiękowa spójność
W sercu CXA81 bije całkowicie przeobrażony i przeprojektowany stopień wzmacniacza mocy ze zoptymalizowanymi wartościami kondensatorów. Uzyskany dźwięk jest nieskazitelny, ale nie kliniczny, z niezrównaną muzyczną spójnością bez względu na źródło.

Partner na całe życie
Dzięki nieustającemu zaangażowaniu jego twórców w postępową inżynierię, model CXA81 jest rozwiązaniem kompletnym. Łączy w sobie wszechstronność, moc i doskonałość dźwięku, co oznacza, że może on stanowić centrum Twoich muzycznych doświadczeń na długie lata.


Dane technicze

MOC WYJŚCIOWA 80W RMS przy 8 Ohm, 120W RMS przy 4 Ohm
Przetwornik DAC ESS Sabre ES9016K2M
PASMO PRZENOSZENIA <5 Hz–60 kHz +/-1 dB
ANALOGOWE WEJŚCIA AUDIO 1x zbalansowane XLR, 4 x RCA
CYFROWE WEJŚCIA AUDIO 1 x koaksjalne S/PDIF, 2 x optyczne TOSLINK, 1 x USB audio, Bluetooth (zintegrowane)

KOMPATYBILNOŚĆ
Optyczne TOSLINK: tylko 16/24 bit 32-96 kHz PCM,
koaksjalne S/PDIF: tylko 16/24 bit 32-192 kHz PCM,
USB: profil audio 1.0/2.0 (domyślnie 2.0), do 32 bit 384 kHz PCM, do DSD256 lub DoP256,
Bluetooth: 4.2 A2DP/AVRCP obsługujący parametry aż do aptX HD (24 bit 48 kHz)

WBUDOWANY ODBIORNIK BLUETOOTH APTX HD Tak
CERTYFIKACJA ROON Tak

WYJŚCIA Głośnikowe A+B, Słuchawkowe 3,5 mm, Wyjście przedwzmacniacza, Wyjście na subwoofer
ZDALNE STEROWANIE Tak
MAKSYMALNY POBÓR MOCY 750 W
POBÓR MOCY W TRYBIE CZUWANIA <0,5 W
WYMIARY (SZER. X WYS. X GŁ.) 115 x 430 x 341mm
WAGA 8,7 kg

 

Niewielkie rozmiary, ogromny wybór

Nasz odtwarzacz sieciowy MXN10 może wprowadzić świat muzyki Hi-Res do ulubionych zestawów hi-fi i innych systemów audio. MXN10 umożliwia dostęp do darmowej muzyki, w tym do radia internetowego, a także do usług abonamentowych. MXN10 może również odtwarzać muzykę Hi-Res z dysków USB i NAS. W ten sposób muzyka cyfrowa z nieograniczonej liczby źródeł jest przesyłana przez jedno kompaktowe urządzenie - wszystko to jest wygodnie sterowane za pomocą naszej aplikacji StreamMagic z telefonu komórkowego.

Dekada strumieniowania w formie skondensowanej

Nasz najnowszy moduł i oprogramowanie StreamMagic Gen 4 zasila MXN10. Jest to system, który sami opracowaliśmy w Londynie, aby uzyskać bezkompromisowy dźwięk hi-fi i solidną jak skała wydajność transmisji strumieniowej. Jest intuicyjny w obsłudze i może odtwarzać muzykę o niewiarygodnej rozdzielczości 768 kHz 32bit PCM lub DSD512 - aby zadowolić najbardziej wymagającego słuchacza.

Rewolucja będzie transmitowana strumieniowo

Kiedyś muzyka przesyłana strumieniowo oznaczała rezygnację z jakości dźwięku hi-fi na rzecz wygody. Na szczęście wszystko się zmieniło - dzięki szybszym łączom szerokopasmowym, nowszym kodekom audio, wielu innym usługom do wyboru, a teraz, ponieważ MXN10 wykorzystuje naszą słynną platformę StreamMagic i udostępnia ją jeszcze większej liczbie osób.

Więcej możliwości wyboru

MXN10 umożliwia dostęp do subskrypcji i darmowych usług strumieniowych Hi-Res, w tym radia internetowego, Spotify Connect, Tidal, Deezer i Qobuz - wszystkie zintegrowane dla najlepszej możliwej jakości dźwięku. Dzięki wbudowanym Apple Airplay2 i Chromecast, możesz uzyskać dostęp do Apple Music i nie tylko, w tym BBC Sounds. A ponieważ MXN10 jest gotowy do współpracy z Roon, możesz zebrać swoją cyfrową muzykę, niezależnie od jej pochodzenia, w jeden serwis w stylu magazynu.

Radio internetowe, transmisja na żywo

Tak jak tradycyjne radio, tyle że nadawane przez internet, a nie przez fale radiowe. Możesz słuchać swoich ulubionych stacji radiowych, specjalistycznych kanałów internetowych (w tym Soho Radio i NTS) oraz wielu innych z całego świata - wszystko za darmo. Kto wie, jakich odkryć dokonasz w tej specjalistycznej stacji z Tasmanii? Ponadto jakość wielu stacji jest znacznie wyższa niż w przypadku DAB.

Ustawianie sterowania

Korzystanie z MXN10 nie może być łatwiejsze. Nasza aplikacja StreamMagic umożliwia intuicyjne sterowanie podłączonymi źródłami - ustawianie zaprogramowanych stacji, przeglądanie albumów lub tworzenie list odtwarzania - wszystko to wygodnie z urządzenia przenośnego. Na eleganckiej obudowie urządzenia MXN10 znajduje się też rząd zgrabnych przycisków, które można zaprogramować, aby uzyskać bezpośredni dostęp do internetowych stacji radiowych i ulubionych list odtwarzania.

Podłącz się

Obróć MXN10, aby zobaczyć parę wyjść analogowych RCA phono, wyjście cyfrowe coax i optyczne, wejście USB, parę gniazd antenowych wi-fi do podłączenia sieci bezprzewodowej - lub wejście kabla LAN, jeśli wolisz.

Wyjścia analogowe i cyfrowe działają jednocześnie, co oznacza, że Twój zestaw hi-fi może również pełnić rolę źródła w konfiguracji multiroom.