2-cewkowy głośnik niskotonowy o średnicy 25cm/10cali do subwoofera samochodowego - 600/1500W, cewka 2.5", 2x4ohm, 89dB, magnes 220oz
Excursion SXR.v2-10D4
Samochodowy głośnik niskotonowy (subwoofer) o średnicy 10"/25cm i impedancji 2x4 Ohm z serii SXR.v2 (Reference) niemieckiej marki Excursion.
Excursion SXR.v2 - druga generacja cenionych na rynku głośników niskotonowych, które w swoim przedziale cenowym wyróżniają się wysoką wydajnością i bardzo dobrym brzmieniem. Dla wielu użytkowników może to być pierwszy krok do wejścia w solidną subwooferową klasę średnią. Głośniki SXR.v2 posiadają membrany stożkowe wykonane z grubej, ale lekkiej i sztywnej naturalnej pulpy papierowej, która jest w stanie wygenerować sporą dawkę imponująco głębokiego basu. Obszerny przyklejony i przyszyty do stożka fałd górnego zawieszenia typu HDR zapewnia wysoką wytrzymałość mechaniczną i duży zakres liniowego wychylenia membrany w przeprojektowanym stalowym koszu "Excursion Generation T". Nowa 4-warstwowa cewka o wysokości 35 mm została nawinięta drutem z miedzi OFC na aluminiowym karkasie o średnicy 2,5 cala, który został solidnie zamontowany w powiększonym 2-komponentowym krążku dolnego zawieszenia. Głośniki z serii SXR.v2 posiadają również wydajniejszy układ chłodzenia cewki oraz zmieniony układ magnetyczny, który posiada teraz jeden powiększony krążek ferrytowy o zwiększonej sile magnetycznej. W miejsce tanich sprężynowych terminali przyłączeniowych zostały zamontowane do kosza podwójne wysokoprądowe złącza z wkrętami imbusowymi umożliwiające podłączenie kabli głośnikowych o przekroju do 4x8,5 mm2 (lub nawet do 8x10 mm2 po zastosowaniu dodatkowych terminali Hollywood HPST-8). Zapewnia to idealny kontakt i bezstratny transfer energii w ekstremalnych warunkach pracy.
PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE:
UWAGA!
Pełna wydajność oraz stabilizacja parametrów nowego głośnika będą osiągnięte po ok. 50 godzinach wstępnej eksploatacji z umiarkowanym poziomem głośności. Przez ten czas nie należy obciążać głośnika maksymalnie dopuszczalną mocą, a tym bardziej jej przekraczać, gdyż może to skutkować obniżeniem trwałości, skróceniem żywotności lub nawet trwałym uszkodzeniem jego elementów.