Monitor Audio Silver 2

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: MONITOR AUDIO
  • Dostępność: TOWAR WYPRZEDANY i niedostępny
  • szt.
  • 1 845,00 zł 1 199,00 zł
  • Oblicz_raty_duckblue

Nowa seria ośmiu produktów serii Silver dodaje blasku Monitor Audio z kompletnym połączeniem innowacji i dizajnu.  
Połączenie najnowszej inżynierii Monitor Audio z pięknym smukłym kształtem w szerokiej gamie produktów w naturalnej okleinie lub połyskującym lakierze fortepianowym sprawia, że najnowsza seria Silver oferuje niesamowity balans brzmienia, wszechstronności, stylu i ceny.
Niesamowity sukces serii RX przełożył się na jeszcze większy angaż inżynierów Monitor Audio w stworzenie serii szczycącej się najnowszymi rozwiązaniami w zakresie dźwięku.
Kluczowe zalety zapożyczone z flagowych serii Platinum i Gold zostały na nowo zdefiniowane i „wyposażone” w innowacje z zakresu inżynierii przetworników, czego dowodem są odświeżone modele monitorów 1 i 2 oraz podłogowe 6, 8. nowy największy Silver 10 i dopełniające je głośniki do kina domowego czyli Silver Center i FX a także aktywne subwoofery 380 i 390.
Podczas gdy 1, 2, 6 center i FX pozostają kopią poprzedników o tyle Silver 8 staje się w pełni trójdrożną konstrukcją a nowy w rodzinie Silver 10 oferuje powiększony format głośnika podłogowego z 8 calowymi przetwornikami basowymi dla osiągnięcia głębszego basu i dynamiki odpowiedniej dla bardzo dużych pomieszczeń.
Dostępne z szerokim wyborem wykończeń w najwyższej jakości: Rosenut, Walnut, Natural Oak a także lakierowanymi wersjami w kolorze czarnym i białym fortepianowym, głośniki serii Silver podnoszą standard pięknego brzmienia systemów hi fi i kina domowego w twoim domu.
Nowe przetworniki basowe i średniotonowe.
W przeciwieństwie do konwencjonalnych membran, które wyposażone są w centralny otwór dla cewki, membrany C-CAM z technologią RST i dołkami przypominającymi piłkę golfową kontynuują formę nieskazitelnego brzmienia o szerokim paśmie i rozproszeniu. Cewka umieszczona pomiędzy membraną a mocnym zawieszeniem, stałą się jeszcze bardziej silna i wydajna co cały przetwornik również czyni efektywniejszym.
Szerokie badania i metoda określonego modelu (FEA) pomogła stworzyć idealną mechaniczną relację wymaganą do poszerzenia pracy przetwornika jego mocy przy równoczesnym redukowaniu szumów zniekształceń i otrzymanie lepszej dynamiki i dokładniejszego grania.
Dodatkowo, Silver 8 i 10 posiadają nowy wynaleziony specjalnie 4 calowe przetworniki średniotonowe, pracujące we własnej wytłumionej i zoptymalizowanej obudowie dla uzyskania dokładnego pasma średniotonowego. Krótka podwieszona cewka w połączeniu z magnetyczną szczeliną zapewniającą pozostanie cewki wewnątrz szczeliny w każdym momencie powoduje redukcję modulacji i ekstremalnie niskie zniekształcenia.
Nowy przetwornik wysokotonowy
Zniekształcenia wynikające z kompresji powietrza z tyłu kopułki wysokotonowej są wyeliminowane dzięki konstrukcji przetwornika C-CAM który na nowo został zaprojektowany dla serii Silver. W nim powietrze jest bezpośrednio odprowadzane poza kopułkę do dużej komory w której jest umieszczony, produkując tym samym niższy rezonans i ogólne tłumienie. Pasmo przenoszenia z nowego tweetera jest dokładniejsze w niskich pasmach dla delikatnego i naturalnego dopasowania do przetworników średniotonowych. Podczas gdy pasmo najwyższe zostało polepszone a jego przełamanie zredukowane poprzez ulepszenia w geometrii i mechanizmie samego przetwornika.
Starszy brat Silver 1 zawiera mocny 8 calowy przetwornik nisko średnio tonowy C-CAM RST w kompaktowym dizajnie dwudrożnym. Wyższa ogólna wydajność i wielkość przetwornika dostarcza niebywałej dynamiki i poszerzonego basu który można uzyskać w większych podłogowych konstrukcjach. Niebywała rozdzielczość połączona z wysoką mocą wyjściową i fantastyczną dynamiką oznacza że Silver 2 są odpowiednie dla średnich i dużych pomieszczeń w konfiguracji stereo i surround.

Cena za sztukę, sprzedawane parami
Cena kolumny w kolorze High Gloss Black i High Gloss White  1795 zł sztuka

Budowa dwudrożna
Pasmo przenoszenia 40 Hz – 35 kHz
Skuteczność (1 W/1 m) 88 dB
Impedancja nominalna 8 Ω
Moc maksymalna (RMS) 120 W
Zalecana moc wzmacniacza 40-120 W
Obciążenie głośnika niskotonowego bas-refleks, port HiVe
Częstotliwość podziału 2 kHz
Przetworniki  1 x 200 mm RST
                         1 x 25 mm złocona C-CAM
Wymiary zewnętrzne (bez maskownic i gniazd) 375 x 230 x 323mm
Wymiary zewnętrzne (z gniazdami) 375 x 230 x 335mm
Waga (sztuka) 9.7kg