KEF Q700 black

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: KEF
  • Dostępność: dostępny
  • szt.
  • 3 060,00 zł 2 349,00 zł
  • Oblicz_raty_duckblue

Modele wolnostojące

Do wyboru są trzy pełnowymiarowe nowe modele serii Q. Każda z nich zapewnia ten sam audiofilski poziom technologiczny w tej samej podstawowej konfiguracji: nowa generacja systemu średnio- i wysokotonowego Uni-Q w parze z tej samej wielkości głośnikiem basowym o dużym skoku membrany (typu long-throw) oraz dwoma sprzężonymi membranami ABR.

Różnica dotyczy wielkości głośników: 130mm średnicy w modelu Q500, 165mm w modelu pośrednim Q700, klasyczne 200mm we flagowym rozwiązaniu tego typu, zachwycającym Q900. 

Jako przednie głośniki w systemie kina domowego są one zdolne bez wysiłku wypełnić pomieszczenie splecionym i intensywnym dźwiękiem.

Jako widz zauważysz uderzająco czyste wokale i płynnie wyrażane średnie tony. Masywne basy wzmacniają dramatyzm i nieskazitelność obrazu 3D, który wiernie towarzyszy akcji na ekranie, wrażenie, że jest się w jej środku, jest fenomenalne.

Wszystko, co musisz zrobić, to zdecydować, który model jest dla Ciebie najlepszy, mając na względzie wielkość przestrzeni i własne preferencje słuchowe.Technologia

Wybitnie nowatorskie rozwiązanie techniczne nowej serii Q otoczy Cię przestrzennym obrazem dźwiękowym o zdumiewającej czystości.

Przełomowy nowy system Uni-Q, wyczarowujący żywy, przestrzenny i niewiarygodnie realistyczny dźwięk 3D, którym można się cieszyć bez względu na to, gdzie się siedzi. Spektakularnie wysoka jakość nowego niskotonowego głośnika, zapewniająca głębsze, czystsze i precyzyjniejsze basy. A także podejście oparte na „całościowym projekcie” z prawie obsesyjną dbałością o szczegóły i zadowolenie posiadacza sprzętu. Są to elementy, które stanowią o jakości nowej serii Q.


Całkiem nowy system Uni-Q

Żywy, przestrzenny i realistyczny – gdziekolwiek siedzisz.

Dzięki najnowszym technikom modelowania komputerowego, żmudnej pracy i przebłyskom geniuszu projektowego, nowa generacja koncepcji Uni-Q zawiera niebywały zbiór innowacji projektowych. Nowa seria Q opiera się na specjalnie opracowanym dla Concept Blade głośniku wysokotonowym. Głośnik ten szczyci się dużo większą kopułką (25mm) która gwarantuje wzrost czułości i skuteczności. Dźwięk jest nie tylko pełen siły ale również w 100% rzeczywisty.

Wentylowany głośnik wysokotonowy umożliwia osiąganie zaskakująco czystych wysokich tonów i wygładza przenoszenie dźwięku na średnie częstotliwości. Kopułka jest tak mądrze usztywniona, że przenosi ona zniekształcenia poza słyszalny zakres, tak aby dźwięk był nieskazitelnie precyzyjny. Dodatkowo charakterystyczna dla KEF technologia „Tangerine Waveguide” czyli falowód nad kopułką maksymalizuje wyjątkowy zakres charakterystyk rozpraszania Uni-Q, tak aby każda osoba w pomieszczeniu tak samo korzystała z zalet sprzętu.

Przy niskich częstotliwościach, nowy błyszczący aluminiowy stożek jednostki nisko- i średniotonowej głośnika zapewnia zauważalnie szybsze i wyraźniejsze pasmo przenoszenia. Ten efekt jest wzmacniany przez wyjątkową „Z-flex surround” technologię, która zapewnia ekstremalne amplitudy konieczne do wytworzenia prawdziwie intuicyjnych basów. Jednocześnie dba o to ażeby rozproszenia wysokich częstotliwości nie wpływały negatywnie na głośnik wysokotonowy.

Całość tworzy arcydzieło nowoczesnej inżynierii dźwięku. Wokale wydają się bliższe – bardziej otwarte i naturalne. Otoczeni akustyką o takiej czystości, zaczynamy słyszeć dźwięki wcześniej nieznane. Niuanse gry instrumentów. Cykanie świerszcza dochodzące z daleka. Szmer oddechu. Najlepsze jest jednak to, że nie trzeba siedzieć w tzw. „sweet spot” (optymalnym miejscu), aby tego doświadczyć. Dzięki rozwiązaniu Uni-Q można siedzieć, gdzie się chce, i nie uronić ani jednego dźwięku. Usłyszysz wszystko, co chciał wyrazić artysta.Głębsze, czystsze i bardziej precyzyjne basy

Innowacyjne rozwiązanie dla dynamicznych, mocnych basów.

Wykorzystujący sztywność nowej aluminiowej tuby, taką samą jak systemu Uni-Q, zaawansowany głośnik niskotonowy serii Q jest najmocniejszym rozwiązaniem w swojej klasie. Obudowy z odlewanego pod ciśnieniem aluminium sztywno utrzymują wysoką efektywność wentylowanego zespołu magnetycznego, aby zapobiegać niepożądanemu rezonansowi, a długa cewka głosowa (50mm) zapewnia imponującą moc maksymalną. Jego muzykalność jest bez zarzutu: uwodzicielska melodyjność, sprawne sterowanie, dla modeli wolnostojących uzupełniona przez dedykowane przednie dodatkowe membrany basowe (ABR – auxiliary bass radiator). Głębokie, szybkie i mocne – to znakomite odtwarzanie niskich tonów jest rozszerzane przez nowe obudowy. Posiadają one masywne wewnętrzne wzmocnienia eliminujące rezonans oraz większą o 30% objętość niż u poprzedników. Przy efektach filmowych ta cecha zwiększa realizm dźwięku, gdy połączy się ją ze stanowczością średnich tonów.Całościowy projekt

Wielostronne podejście bez kompromisów.

Zakres efektywności tych jednostek głośnikowych jest tak bogaty, że sygnał potrzebuje minimalnej interwencji – po prostu następuje dopasowanie częstotliwości.

Legendarną dbałość o szczegóły firmy KEF można dostrzec wszędzie. Na przykład pozłacane terminale głośnikowe typu bi-wire zapewniające najlepszą możliwą transmisję sygnału. Albo nóżki modeli wolnostojących – są one regulowane od góry zamiast od dołu, co ułatwia poziomowanie. Przemyślane dodatki.


Jak można oczekiwać od firmy zatrudniającej perfekcjonistów, dajemy więcej przeżyć posiadaczom sprzętu niż tylko rozkoszowanie się najlepszym możliwym dźwiękiem. Myślimy też o środowisku. Gdy rozpakujesz swoje nowe kolumny głośnikowe Q, stwierdzisz, że opakowanie je ochraniające jest ekologiczne. Płytki drukowane zwrotnicy są mniejsze dlategoteż zmniejsza się zużycie materiałów. 


Gdy będziesz podziwiać luksusowe wykończenie – Czarny dąb, Wiśnia lub Orzech – możesz także stwierdzić, że to co wygląda jak piękna okleina z egzotycznego twardego drewna, jest włóknem drzewnym uzyskanym z recyklingu. Takie obszerne podejście do projektowania jest innym aspektem tego, czym wyróżnia się marka KEF. W końcu chodzi o to ażeby uzyskać dobry dźwięk z zadaniem połączenia go z naszym codziennym życiem.
Cena za sztuke, sprzedawane parami


Parametry techniczne


Model

Q700    

Konstrukcja      

Dwu i pół drożna obudowa typu bass reflex     

Głośniki

165 mm aluminium Uni-Q, 25 mm wentylowana, aluminiowa kopułka HF , 165 mm aluminium LF, 2 x 165 mm aluminium ABR

Pasmo przenoszenia (±3 dB)    

36Hz - 40kHz     

Dolna częstotliwość graniczna

2,5kHz 

Wymagania dotyczące wzmacniacza    

15 - 150W           

Skuteczność (2,83 V/1m)           

89dB     

Maksymalna moc wyjściowa (SPL)        

112dB  

Impedancja      

8Ω         

Waga   

17,2kg  

Wymiary (wys. x szer. x gł.)      

920 x 210 x 302 mm       

Wymiary wraz z cokołem (wys. x szer. x gł.)    

967 x 325 x 312 mm