Gramofon Alva TT

Gramofon z napędem bezpośrednim i obsługą standardu Bluetooth aptX HD

  • szt.
  • 6 990,00 zł 5 555,00 zł
  • Oblicz_raty_duckblue


Pierwszy na świecie gramofon wykorzystujący technologię Bluetooth aptX HD

Technologia Bluetooth aptX HD uwalnia Twój gramofon z ciasnych objęć regału ze sprzętem hi-fi. Dzięki możliwości postawienia modelu Alva TT gdzie tylko zechcesz, Twoje płyty wreszcie mogą zająć centralne miejsce na scenie. Twoja muzyka może być przesyłana strumieniowo z gramofonu Alva TT do dowolnego odbiornika Bluetooth w jakości do 24 bitów/48 kHz i w wysokiej rozdzielczości, co gwarantuje autentyczne doznania płynące z słuchania winyli — bez względu na lokalizację urządzenia.


Zintegrowany przedwzmacniacz gramofonu

Zintegrowany, dedykowany przedwzmacniacz gramofonu modelu Alva TT upraszcza proces fizycznego podłączania, eliminując potrzebę stosowania dodatkowych urządzeń w Twoim zestawie hi-fi. Przedwzmacniacz ten bazuje na sukcesie naszych nagradzanych, 5-gwiazdkowych, samodzielnych przedwzmacniaczy: Alva Solo i Alva Duo, redukując niepożądany szum przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznego ciepła Twoich winyli.


Preinstalowana wkładka MC

Alva TT posiada preinstalowaną wkładkę. Nie jest wymagana żadna skomplikowana instalacja — wkładka jest doskonale dopasowana do innych komponentów gramofonu.
Zdecydowaliśmy się na wkładkę z ruchomą cewką (ang. Moving Coil, MC) o wysokim sygnale wyjściowym i odsłoniętej konstrukcji wspornika. Redukuje ona niechciany rezonans i wibracje, zapewniając wysoki poziom wzmocnienia i niezwykłą szczegółowość odtwarzanej muzyki.


Chroń swój gramofon

Twoje płyty to Twoje skarby. Dlatego też do gramofonu Alva TT dołączamy zdejmowaną pokrywę zapobiegającą osiadaniu kurzu i chroniącą winyle podczas odtwarzania.

 

Napęd bezpośredni

Zamiast napędu paskowego w modelu Alva TT zdecydowaliśmy się na zastosowaniu napędu bezpośredniego o średnim momencie obrotowym. Z biegiem czasu, elastyczny materiał, z którego zbudowany jest pasek w napędzie paskowym, może się rozciągnąć i wymagać wymiany. W wyniku tego zużycia gramofony z napędem paskowym tradycyjnie charakteryzują się mniej dokładną prędkością odtwarzania niż ich kuzyni z napędem bezpośrednim. W modelu Alva TT taki problem nie występuje — współczynnik drżenia i kołysania dźwięku wynosi jedynie 0,06%. Oznacza to o wiele wyższą stabilność wysokości dźwięku — szczególnie podczas dłużej wybrzmiewających partii dźwięku.

Talerz wykonany z POM

Talerz w modelu Alva TT, stanowiący uzupełnienie silnika z napędem bezpośrednim, jest zarówno zwarty, jak i ciężki. Wykonany jest on z polioksymetylenu (POM) — zaawansowanego technicznie tworzywa termoplastycznego stosowanego w precyzyjnych częściach wymagających wysokiej sztywności i doskonałej stabilności wymiarowej. Ciężar talerza, w połączeniu z naszym silnikiem z napędem bezpośrednim o średnim momencie obrotowym, zapewnia doskonałą stabilność prędkości podczas odtwarzania płyt.


Jednoczęściowe ramię gramofonu

Alva TT wykorzystuje klasyczną, jednoczęściową konstrukcję ramienia. Nie ma żadnych połączeń, co daje najlepsze możliwe uziemienie wkładki i zapewnia wyjątkowo niskie tarcie.
Zostało ono zaprojektowane tak, aby wydobyć z wkładki, a co za tym idzie — z Twoich płyt — maksymalną ilość tonalnych niuansów.

 

Rodzaj napędu : Napęd bezpośredni
Prędkości odtwarzania : 33 1/3, 45 obr./min.
Moment obrotowy silnika : 1,6 kg/cm
Współczynnik drżenia i kołysania dźwięku : <0,1%
Talerz gramofonu : POM (polioksymetylen)
Średnica : 305 mm
Rodzaj ramienia : Jednoczęściowy odlew aluminiowy
Długość efektywna ramienia : 238 mm
Zwis ramienia : 17,2 mm
Masa efektywna ramienia : 11 g
Wzmocnienie przedwzmacniacza gramofonu przy 1 kHz : 42 dB
Nominalna moc wyjściowa przedwzmacniacza gramofonu (z wkładką CA) : 250 m Vrms
Ekwiwalent szumu na wejściu przedwzmacniacza gramofonu (A-ważony) : 0,1 u Vrms
Dokładność krzywej korekcji RIAA przedwzmacniacza gramofonu : +/- 0,3 dB 30 Hz–20 Hz
Stosunek sygnał/szum przedwzmacniacza gramofonu (ref. 1V na wyjściu, pasmo 20–20 kHz) : >90 dB
Współczynnik zawartości harmonicznych i szumu (THD+N) przedwzmacniacza gramofonu przy 1 kHz : 0,0025%
Impedancja wejściowa przedwzmacniacza gramofonu : 47 kΩ
Kapacytancja wejściowa przedwzmacniacza gramofonu : 320 pF

Wyjścia audio :RCA, poziom liniowy
Bluetooth : SBC, aptX, aptX HD

Zasilacz : AC 100–240 V, 60/50 Hz
Pobór mocy : Ok. 6 W, maks. 20 W, <0,5 W (Czuwanie)
Wymiary (szer. x wys. x gł.) : 435 x 139 x 368 mm
Waga : 11 kg

Rodzaj wkładki : Wkładka z ruchomą cewką o wysokim sygnale wyjściowym
Pasmo przenoszenia wkładki : +/- 1 dB 30 Hz–20 kHz
Igła wkładki : Eliptyczna
Wspornik wkładki : Aluminium
Poziom sygnału wyjściowego wkładki : 2 mV przy 1 kHz
Siła nacisku wkładki : 2 g
Zalecana impedancja obciążenia wkładki : 47 kΩ