Kategorie

Polecamy

Jamo Concert C97
1 389,00 zł
Przeczytaj opinie klientów

Credit Agricole Raty

LukasRaty

DALI RUBICON 6

Producent: DALI
Dostępność:
dostępny
szt.
7 999,00 zł

RUBICON 6

Technologia low-loss
Stożek membrany zastosowany w serii RUBICON nawiązuje do technologii zastosowanych w serii EPICON i posiada lekką, sztywną i nierówną strukturę. To obniża złożoność centralnej części karkasu, zapewnia równe ruchy cewki, a tym samym ogranicza możliwość wystąpienia rezonansu powierzchni membrany oraz zapewnia minimalne zakłócenia. Miękka guma zawieszenia głośnika została zaprojektowana i zamówiona specjalnie na potrzeby serii RUBICON. Także wszytskie komponenty znajdujące się w aluminiowej obudowie zaprojektowane były tak, aby zapewnić maksymalny przepływ powietrza między stożkiem oraz systemem magnetycznym.

Głośniki wysokotonowe
W serii RUBICON, inżynierowie DALI wykorzystują zarówno miękką membranę głośników wysokotonowych pracującą samodzielnie oraz hybrydową konfigurację głośników wysokotonowych wspierających wysokie częstotliwości. Cewka użyta w głośnikach serii RUBICON jest zaprojektowana tak, aby była bardzo lekka i posiadała dużą sprawność, co zapewnia szerszy zakres pasma. Lżejsza cewka umieszczona jest wewnątrz magnesu ferrytowego, który ma ścisłą kontrolę nad jej ruchami. Wstęgowy głośnik wysokotonowy charakteryzujący się szeroką dyspersją, co w połączeniu z miękką membraną powoduje, że moduł wysokotonowy pracuje już od pasma 2.5 KHz. Ta wyjątkowa przepustowość w połączeniu z bardzo szerokim rozproszeniem fali dźwiękowej wpisuje się w filozofię reprodukcji dźwięku DALI.

Obudowa
Pełna wdzięku, elegancka obudowa głośników RUBICON stanowi bazę dla przetworników o niskiej stratności. W każdej obudowie przetworniki średniotonowe i basowe są odzielone i znajdują się we własnych komorach. Turbulencje są ograniczone dzięki portowi bass reflex, który znajduje się bezpośrednio za poszczególnym głośnikiem niskotonowym. Dzięki temu czas między głośnikiem niskotonowym i portem basowym jest zoptymalizowany.

Zakres częstotliwości (+/-3 dB) [Hz] 38 - 34.000
Skuteczność [2,83 V/1 m) [dB] 88.5
Impedancja nominalna [Ω] 4
Maks. SPL [dB] 110
Sugerowana moc wzmacniacza [W] 40 - 200
Częstotliwość podziału [Hz] 800/ 2,600/ 14,000
Rodzaj zwrotnicy 2½ + ½-way
Przetworniki wysokotonowe 1 x 17 x 45 mm  Ribbon
1 x 29 mm  Soft Textile Dome
Przetwornik niskotonowy 2 X 6½"  Wood Fibre Cone
Typ obudowy Bass Reflex
Strojenie bass-reflexu [Hz] 33,5
Wejścia Bi-Wire
Ekranowanie magnetyczne No
Rekomendowane umiejscowienie Floor
Sugerowana odległość od ściany [cm] 20 - 180
Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.) [mm] 990 x 200 x 380
Masa [kg] 20.2