Cambridge Audio Minx G5

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: CAMBRIDGE AUDIO
  • Dostępność: dostępny
  • szt.
  • 1 290,00 zł 929,00 zł
  • Oblicz_raty_duckblue

G5 to najlepszy, jak do tej pory, bezprzewodowy głośnik Cambridge Audio. Charakteryzuje go wyjątkowy dźwięk, wyższa niż dostępna do tej pory w tej cenie funkcjonalność i fantastyczny design, dzięki któremu głośnik wygląda wyjątkowo w każdej sytuacji.

G5 odtwarza muzykę dostępną na popularnych serwisach, takich jak Spotify, YouTube i BBC iPlayer Radio – wystarczy przesłać do niego sygnał przez Bluetootha. Wszystko, czego się firma nauczyła w ostatnich 15 latach na temat dźwięku znalazło w tym projekcie swoje miejsce.

Głośnik w nieprawdopodobny sposób odtwarza bas – dzięki wbudowanemu subwooferowi i dwóm przetwornikom pasywnym (technologia zaczerpnięta wprost z high-endowych kolumn Cambridge’a). Inżynierowie tej firmy spędzili tysiące godzin dostrajając i poprawiając dźwięk G5, żeby nie brzmiał on w taki sam sposób, tj. grający tylko basem, albo w ogóle bez basu, jak wszystkie pozostałe produkty tego typu dostępne na rynku. G5 gra w ciepły, gęsty sposób, ma nieprawdopodobny bas, a nasycone wokale i krystalicznie czyste wysokie tony brzmią w przepiękny sposób.

G5 umożliwia naładowanie z niego telefonu komórkowego, nawet jeśli głośnik nie jest podłączony do sieci. To funkcja, która przyda się, kiedy jesteśmy z dala od gniazdka sieciowego.

Dzięki zastosowaniu techniki eliminacji echa (CVC) powoduje, że G5 może pracować jako źródło dźwięku także w czasie rozmowy telefonicznej.

Przy niższych poziomach dźwięku głośnik będzie odtwarzał muzykę przez 24 godziny bez przerwy. Inteligentne użycie litowych baterii oznacza, że pełne ich naładowanie zajmuje nie więcej niż 2 godziny. Specjalny system zapobiega przeładowaniu baterii – ich naładowanie można sprawdzić w dowolnym momencie na wskaźniku LED.

Poziom dźwięku w G5 automatycznie synchronizuje się z poziomem dźwięku nastawionym w smartfonie, a to oznacza pełną kontrolę użytkownika nad urządzeniem. Aby ułatwić korzystanie z regulacji głosu, jej poziom pokazywany jest na bardzo jasnym wyświetlaczu LED.