Kategorie

Nowości

ARCAM CDS50
3 590,00 zł
Przeczytaj opinie klientów

Credit Agricole Raty

LukasRaty

Arcam FMJ CDS27

Producent: ARCAM
Dostępność:
szt.
3 990,00 zł2 490,00 zł

Tylko kilku wyspecjalizowanych producentów zaryzykowało i osiągnęło sukces w dziedzinie odtwarzania cyfrowego dźwięku. W przypadku, kiedy chcemy osiągnąć naprawdę wysokiej klasy dźwięk z cyfrowych urządzeń wiedza i doświadczenie w ich projektowaniu i wykonywaniu są absolutnie kluczowe. Bazując na ponad 25-letnim doświadczeniu w świecie cyfrowego audio, nie wspominając o dekadach spędzonych na wykonywaniu fenomenalnych wzmacniaczy, Arcam z dumą przedstawia najnowszy odtwarzacz płyt i plików w jednym, model CDS27.

Chcieliśmy mieć pewność, że brzmienie CDS27 będzie absolutnie referencyjne. Urządzenie zostało więc wyposażony w przetwornik cyfrowo-analogowy najwyższej klasy, znany i ceniony TI/Burr Brown PCM1794. Układ ten połączony z filtrem analogowym Bessela oraz precyzyjnym systemem re-taktującym sygnał cyfrowy dał w efekcie niebywały poziom jakości brzmienia, do tej pory spotykany jedynie w najdroższych systemach high-endowych. Osobne układy zasilające dla napędu oraz sekcji audio i DAC-a gwarantują brak interferencji między tymi układami, a w efekcie jeszcze lepszy dźwięk.

Choć to nominalnie odtwarzacz SACD i CD, postarano się, aby był czymś więcej: jest kompatybilny ze streamingiem plików poprzez UPnP i CIFS. Pozwala to na bezproblemową integrację z domową siecią internetową i na odtwarzanie zasobów zgromadzonych na serwerach.

Podobnie, jak w przypadku innych urządzeń z serii FMJ, tak i w tym przypadku Arcam zrobił wszystko co w jego mocy, by maksymalnie poprawić jakość brzmienia CDS27, urządzenia należącego do najnowszej generacji odtwarzaczy. Wśród wielu technik warto zwrócić uwagę na wytłumioną mechanicznie obudowę, dzięki której niemal całkowicie wyeliminowano wibracje (tzw. „mikrofonowanie”), mogące negatywnie wpłynąć na pracę czułych elementów wewnątrz urządzenia.

CDS27 został zaprojektowany tylko w jednym celu: aby dostarczyć jak najlepszy dźwięk, wymagany przez doświadczonych melomanów. Odtwarzacz wyposażono także we wszystkie potrzebne gniazda dla instalacji typu multiroom, takie jak: IR, IP oraz RS232.

Konwersja cyfrowo-analogowa:24-bitowa, 192 kHz, DAC Delta-Sigma
Stosunek sygnał/szum: 110 dB
Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,02%
Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 20 kHz
Napięcie wyjściowe (0 dB): 2,2 Vrms
Impedancja wyjściowa: 47 Ω
Minimalne rekomendowane obciążenie: 5 kΩ
Wejścia cyfrowe:• USB 2.0 High Speed (480 Mbit/s)• Sieć 10 BASE-T/100 BASE-TX
Wyjścia cyfrowe:• RCA 75 Ω• optyczne TOSLINK
Wymiary: W433 x D278 x H87 mm
Waga: 6,2 kg
Pobór mocy: 20 W (max)