Kategorie

Wyprzedaż

ARCAM BDP-100
1 800,00 zł
Przeczytaj opinie klientów

Credit Agricole Raty

LukasRaty

ARCAM BDP-100

Producent: ARCAM
Dostępność:
szt.
5 490,00 zł1 800,00 zł

Odtwarzacz Blu-ray BDP-100

Arcam wyprodukował swój pierwszy odtwarzacz DVD prawie dziesięć lat temu. DV88 był pierwszym odtwarzaczem tego typu, łączącym pierwszorzędną jakość obrazu z prawdziwie audiofilskim brzmieniem. Jedną jego cech był np. dekoder HDCD, co w odtwarzaczach DVD było wówczas nie do pomyślenia. Od tego czasu Arcam wypracował sobie reputację jako firma łącząca zarówno muzykę jak i obraz na najwyższym poziomie w jednym stylowym urządzeniu.

Czas na nowe otwarcie – firma z dumą prezentuje pierwszy odtwarzacz Blu-ray Arcama: model BDP100.
Jego opracowanie zajęło Arcamowi sporo czasu, ale firma ta nie jest „kolejną” marką, która „musiała” mieć odtwarzacz Blu-ray. Liczył się tylko wynik. Długotrwałe i niezwykle drobiazgowe badania pozwoliły na „wydobycie” bardzo dobrego sygnału audio i video ze wszystkich rodzajów dysków. Dla przykładu – udało się poprowadzić sygnał wideo w bardzo prosty, wręcz bezpośredni sposób z dysków prosto do wyjść. To rozwiązanie pozwala na uzyskanie obrazu bez zniekształceń i szumów. Precyzyjne taktowanie sygnału cyfrowego video podczas pracy odtwarzacza przekłada się na niewiarygodną naturalność wizji.

W sekcji audio za zamianę sygnału cyfrowego na analogowy odpowiada referencyjny przetwornik DAC Wolfson 8741. Procesor ten wraz z filtrem fazy liniowej Bessela tworzy ultra precyzyjny system re-taktowania sygnału audio, porównywalnym z audiofilskimi odtwarzaczami CD.

Nawet zasilanie nowego odtwarzacza zostało maksymalnie dopracowane. Osobne, podwójnie filtrowane i regulowane układy zasilające, dostarczają prąd do napędu, sekcji audio i przetworników, eliminując zakłócenia i przesłuchy. Aby zminimalizować je jeszcze bardziej zastosowano technologię „Mask of silence”, która tłumi sygnały RFI. Technologia ta jest unikalna dla Arcama.
Także obudowa urządzenia została wytłumiona, co obniża wibracje, wpływające na delikatne podzespoły wewnątrz niemal do zera. W dodatku, gdy inne odtwarzacze dosyć długo odczytują materiał zawarty na płytach, tutaj zoptymalizowano odczyt tak, by był tak szybki jak to tylko możliwe.

BDP100 został stworzony dla jednego celu: dostarczyć najwyższej jakości dźwięk i obraz.

Dostępny w kolorach czarnym lub srebrnym


ODTWARZACZ
Blu-ray

FMJ BDP-100

Kluczowe zalety:

Wyjścia audio

HDMI 1.3a.
Wyjście cyfrowe koaksjalne i optyczne.
Wyjście analogowe dla strefy 1 (RCA).
Wyjście analogowe dla strefy 2 (RCA).

Wyjścia video

HDMI 1.3a – Deep color.
Komponent.
Kompozyt.

Kompatybilność

Blu-ray z BD Live.
DVD- Video.
DVD-R, DVD-RW.
CD-Audio, CD-R, CD-RW.

Dekodery

Dolby TrueHD.
DTS HD Master.
MP3 – 44,1 kHz, 48 kHz, bitrate do 320 kbps.
WMA – 44,1 kHz, 48 kHz, bitrate do 192 kbps.
JPEG – maksymalna rozdzielczość 4272 x 2848 pikseli.
AVI – Codec Xvid 1920 x 1080 30 fps.
WMV – Codec WMV9 1920 x 180 30 fps.

Sekcja CI

Wejście RC-5.
12 Volt trigger.
RS-232.

Pozostałe

Pilot zdalnego sterowania.
Duży, czytelny wyświetlacz VFD.
Zasilanie 110-240 V.
Wymiary: 435 mm x 400 mm x 100 mm.
Waga: 6,2 kg.